Kas tiksliai išrado šlepetes, kol kas nėra aišku. Spėliojama, kokia jų kilmė, tačiau teigiama, kad ši idėja gimė XII a. Rytuose, o 1478 m. buvo atrasta Vakaruose ir keliavo per pasaulį.

XVI a. viduryje dauguma turtingų vyrų iš tikrųjų pasirinko prie aprangos derančias šlepetes. Dažnai iš prabangių medžiagų, pavyzdžiui, šilko, aksomo ir odos, puošti brangakmeniais ir kaspinais, bateliai ėmė virsti šiandien mums žinomomis ir mėgstamomis šlepetėmis.Nesvarbu, kokia jų kilmė ar išradėjas, mes tikrai džiaugiamės, kad jos dabar egzistuoja!

Kaip skalbti šlepetes?

Kaip išvalyti ir išdžiovinti nešvarias šlepetes, Jei norite, kad jų zomša išliktų minkšta, o oda – geriausios būklės, svarbu žinoti, kaip teisingai skalbti šlepetes.

Nekaltiname jūsų, kad norėdami valyti šlepetes norite eiti lengviausiu keliu – kam praleisti daugiau laiko skalbiant nešvarias šlepetes, nei reikia? Jei šlepetės pagamintos iš medvilnės, jas turėtų būti galima skalbti skalbimo mašinoje; tik įsitikinkite, kad jas skalbsite švelnia skalbimo mašina, naudodami šiltą vandenį, kad nesusitrauktų!

Štai keletas kitų geriausių patarimų

Skalbimas rankomis – tai švelnesnis variantas jūsų medžiaginėms šlepetėms. Pripildykite kriauklę šilto vandens, įmaišykite šiek tiek švelnaus skalbiklio ir leiskite jiems mirkti dešimt minučių, o tada švelniai patrinkite šluoste. Išskalaukite muilo likučius ir palikite išdžiūti.

Jei negalite laukti, kol galėsite vėl apsiauti šlepetes, pagreitinkite procesą naudodami šilto oro nustatymą džiovintuve – tai ypač tinka šlepetėms su minkštu, pūkuotu vidumi!

Stenkitės vengti maudyti drėgnas šlepetes (juk nenorėtumėte, kad jūsų mėgstamiausia pora labai suplyštų).

Švariu rankšluosčiu nuvalykite visas dėmeles ar išsiliejimus, jei šlepetės iš zomšos. Jei dėmė jau padarė žalos, naudokite zomšos šepetėlį ir valiklį, kad grąžintumėte joms buvusią išvaizdą.

odinėms ir zomšinėms šlepetėms nenaudokite karščio, o leiskite joms išdžiūti ore ir naudokite laikraščio skiautę, kad lengviau išdžiūtų.

odinėms šlepetėms naudokite tik odai saugų muilą – nedideliems nešvarumams ar įbrėžimams pašalinti galite naudoti įprastą odos valiklį

Kaip sumažinti šlepečių kvapą

Visiškai normalu, kad šlepetės ilgainiui nusidėvi ir įgauna kvapą, tačiau kaip išvengti kvapo?Patogus šlepečių kvapo sprendimas gali slypėti tiesiai po jūsų nosimi. Džiovyklės l (ypač kvapnūs) gali daryti stebuklus; įdėkite kelis lakštus į šlepetes per naktį, kad kvapas nesusidarytų.

Sodos bikarbonatas taip pat gali būti buitinė gudrybė, kai norite atnaujinti šlepečių vidų. Užbarstykite nemažą kiekį į vidų ir palikite kelioms valandoms (priklausomai nuo kvapo, palikite ilgiau!), prieš išsiurbdami jas dulkių siurbliu su antgalio antgaliu.

Šlepetėms su audiniu ir vilnos pamušalu puikiai tinka kūdikių servetėlės, kai nenorite jų skalbti iki galo. Įtrinkite vieną ar dvi servetėles į vidų, kol nebeliks nešvarumų, ir viskas gerai!

Siūlomų šlepečių tipai

Šlepetės – idealiai tinka žiemos mėnesiams arba modernios šlepetės tik ir vasaros sezonu, šis stilius gali būti pagamintas iš tokių medžiagų kaip dirbtinis kailis, trikotažas, zomša ir vilna. Dažnai juos renkasi tiek moterys, tiek merginos, nes su šiais jaukiais bateliais pirštai tikrai nejaus šalčio.Šlepetės be nugarėlės, kurios puikiai tinka tiek vyrams, tiek moterims ir yra ypač patogios, jei esate kelyje (jas galima lengvai apsiauti ir apsiauti). Uždaro arba atviro tipo šlepetės muletai – tai patogumo ir praktiškumo derinys.

Naujoviškos šlepetės – šis puikus s šlepečių tipas tikrai sukels šypsenų visame pasaulyje, ypač jaunesnėms mergaitėms ir berniukams. Šlepetės su įvairiais dizainais – nuo laukinių gyvūnų iki madingų filmų personažų – tikrai kiekvienam kažkas patiks!

Šlepetės žmonėms, kurie nemėgsta šlepečių

Nesate šlepečių šalininkas? Suprantame, kad jos gali būti skirtos ne visiems – ir tai yra gerai. Tačiau mes susidūrėme su keliais stiliais, kurie gali jus įtikinti;

Pilnos šlepetės (dar vadinamos uždaromis šlepetėmis) – šios šlepetės visiškai apglėbia pėdą, kad būtų maksimaliai patogu, o uždara nugarėlė neleidžia šlepetėms nuslysti.

Galima rinktis įvairius pamušalus, pavyzdžiui, dirbtinį kailį ir vilną, todėl šio patvaraus, batus primenančio silueto šlepečių niekada nenorėsite nusiauti.

Iš minkštos odos ir zomšos pagaminti mokasinai – šis stilius idealiai tinka dėvėti namuose, bet kartu norisi atrodyti taip, kaip reikia, nes jie labai panašūs į mokasinus. Dėl lengvos konstrukcijos ir jaukaus pamušalo pasirinkimo jie yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nesiryžta avėti šlepečių.